Trigger point – masáž spoušťových bodů

Speciální tlaková masáž bolestivých malých uzlíků ve svalu.
Katalogové číslo: 0019 Kategorie: Štítek:

Cena: 700 

Popis

Hloubková, velice účinná, terapeutická masáž Trigger point je zaměřená na manuální korekci páteře a odstranění napětí svalstva. Klíčovou metodou masáže je palpace a nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points – TRPs, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech. Tyto „spoušťové body“, způsobující značnou myofasciální bolest, bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších…) jedná se o přenesenou bolest. Velký vliv na tyto body má také psychika, kdy se můžou TRPs vytvářet díky psychosomatickým potížím.

Masáže trigger point

je tlaková masáž bolestivých malých uzlíků ve svalu, které se uvolní a bolest se může zmírnit.

Co přesně spoušťový bod je? Funkcí svalů je pohyb – tedy zkracování a natahování se. To mají na svědomí mikrovlákna zvaná aktin a myozin, která do sebe zapadají, jako když propleteme prsty na rukou. Za normálního stavu po sobě volně kloužou, čímž umožňují zkracování a prodlužování svalu. Za určitých podmínek se tato schopnost naruší a vlákna zůstanou v sobě zaklesnutá. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, příslušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane – li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.Přetrvávající vleklé bolesti pohybového systému, může být příčina zkráceného svalu kde se nachází trigger point. Při použití protažení, tepla a podobně může dojít k odstranění problému.

Doporučujeme

  • Spojit masáž s rašelinovou koupelí
  • Zařadit pravidelní svičení SM systém – spirální stabilizace
  • Ošetření zad je vhodné udělat minimálně po týdnu

Délka masáže : 60 min

Překvapte blízké dárkovým poukazem

K dárkové poukázce při platbě předem nebo při osobním převzetí neúčtujeme poštovné. Dárková poukázka je platná půl roku. Pokud by vybraná masáž nevyhovovala, je možné zvolit masáž jinou ve stejné délce. Nutno domluvit při objednání.

Přečtěte si kontraindikace u všech masáží

 

 

Zakupte si poukaz

Cena: 700 

Nebo se objednejte přes formulář

Objednat se

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Trigger point – masáž spoušťových bodů”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.