Trigger points – masáž proti bolesti

Trigger points – masáž proti bolesti

Trigger point

Trigger point – spoušťové body jsou jedním z projevů funkčních poruch pohybové soustavy Jsou to místa ve svalech, kde z určitých důvodů došlo k poruše přirozené schopnosti stažení a uvolnění svalových vláken.

Trigger body vznikají při narušení této harmonie  stahu a uvolnění z mnoha příčin. Může jít o úrazové poranění svalu, nebo velice časté chronické svalové přetížení např. trapézovcýh svalů u PC. Také stres má zásadní vliv na rozvoj trigger pointů.

Hlavním problémem pro nás je, že spoušťové body neovlivňují pouze místo, kde se vyskytují, ale místa od spoušťového bodu mnohdy velmi vzdálená. Mohou nám ovlivňovat např. funkci končetin nebo bolesti hlavy.

Typy spoušťových bodů a jejich projevy

Aktivní body

♠ Jsou zdrojem spontánní bolestivosti jak lokální tak přenesené

♠ Jsou zdrojem svalového spasmu, oslabení okolních vláken a zdrojem omezení pohybového rozsahu  v kloubu svalem ovládaném

♠ Mohou být doprovázeny změnami potivosti kůže nad postiženou oblastí, změnou prokrvení a ochlupení

Latentní body

♠ Nejsou zdrojem spontánní přenesené bolesti dokud nejsou stimulovány

♠ Mohou být zdrojem omezení pohyblivosti

Sekundární

♠ Tak bývají občas označovány ve svalech okolí a funkčně opačných než je sval postižený

Funkcí svalů je pohyb – tedy zkracování a natahování se. To mají na svědomí mikrovlákna zvaná aktin a myozin, která do sebe zapadají, jako když propleteme prsty na rukou. Za normálního stavu po sobě volně kloužou, čímž umožňují zkracování a prodlužování svalu. Za určitých podmínek se tato schopnost naruší a vlákna zůstanou v sobě zaklesnutá. Při použití protažení a tepla může dojít k odstranění problému.

Latetní spoušťové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají. Tyto body nezmizí bez použití přímých uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem mírného nadužití či nečekaného přetížení se z latentního spoušťového bodu může stát aktivní spoušťové body, který vytváří vzorec přenesené bolesti.

Masáž Trigger point je tlaková masáž těchto bolestivých uzlíků ve svalu, které se uvolní a bolest se tak zmírní. Základem je masáž využívající nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky. Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva. Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti zad a přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu.

Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger point za pomocí protahování a následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k ozdravení poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

ZBAVTE SE BOLESTI RYCHLE A JEDNODUŠE.

Účinky masáže:

◘ Při bolestech pohybového ústrojí.

◘ Odstranění bolesti hlavy, krční páteře, bederní páteře.

◘ Odstranění bolesti kyčle, kolene, ramene.

◘ Zbavení bolavých svalů.

Již po jedné návštěvě je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je následná udržovací terapie cca 1x měsíčně.

Bolí vás záda? Zbavte se bolestí, napětí a stresu. Zavítejte k nám do salonu Hatea Pardubice, kde se vám budou věnovat naše zkušené masérky. Využít můžete i jiné techniky na odstranění bolesti: Masáže proti bolesti zad

Například:

Masáž s rašelinovým zábalem

Thajská masáž

Dornova metoda a Breussova masáž

Baňkování

Rašelinová koupel

 

Zkušenost naší klientky Jany – přišlo e-mailem:

Je mi 46 let a už půl roku mě děsně bolely záda. Brala jsem léky, ale moc mi nepomáháay. Na internetu jsem narazila na váš salon Hatea. Neváhala jsem a objednala se. První masážní doteky metodou trigger point byly bolestivé, až posléze jsem ucítila hřejivé teplo a příjemné mravenčení končetin. Masérka Monika mi za příjemného protažení svalů mačkala určité body na těle. Ihned jsem cítila úlevu a masáž navštívila celkem 4x  a výrazně mi pomohla od bolesti zad, které byly mým vleklým problémem. Díky masáži se cítím velice dobře a mohu vykonávat práci, u které jsem dříve mívala problémy. Všude vás doporučuji. Vaše spokojená klientka Jana Bartíková.

 

Objednat se

O AUTOROVI

Hana Brychová

Majitelka salonu HATEA

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář