Rašelinová koupel

Rašelinová koupel

Rašelinová koupel očištění těla i duše.

Rašelinu jistě každý zná ze zahrádky, ale pro koupele se používá odlišná. Všichni víme, že když přisypeme novou rašelinu ke kytce (nebo jí přesadíme) začne se jí lépe dařit.

Podobné je to i s námi.

Díky Napoleonovi a jeho vojákům, kteří se dozvěděli o účincích rašeliny v koupelích v Egyptě, máme rašelinové koupele i v Evropě.

Rašelinová koupel má něco okolo příjemných  39 °C a doteď se nezjistil  žádný negativní vliv na pokožku ani organismus.

Už víme, že rašelina pomáhá k regeneraci pokožky a uvolnění pohybového aparátu vhodné i na záněty, nervové soustavy a k zamezení infekcí reprodukčních orgánů.

Rašelinová koupel poskytuje tělu výživu ve formě stopových prvků, vitamínů, sacharidů, polyfenolů, lipidů a huminových kyselin.

Efekt pro tělo: koupel_smich

  • Díky teplé vodě a celé řadě minerálů dochází k rychlejšímu prohřátí tkání i vyšší pružnosti pokožky, proto je vhodná i pro nastávající maminky, které se chtějí vyvarovat striím.
  • Díky kyselému pH uklidňuje a zmírňuje projevy ekzémů, lupenky, akné i problematické pokožky
  • Navíc uklidňují organismus, působí proti stresu a celkově harmonizují psychiku.
  • Jejích účinků mohou užívat i lidé, kteří trpí nadměrným pocením, jelikož látky v rašelině obsažené zmírňují aktivitu potních žláz.
  • Vhodná při zánětlivých onemocněních.
  • k uvolnění svalového a kloubního napětí, prokrvení tkání, celkové relaxaci a příjemnému pocitu z kontaktu s přírodními léčivými zdroji. Vaše klouby i páteř ocení dokonalé prohřátí v horké koupeli s přírodní rašelinou.
  • Koupel působí především na degenerativní nemoci kloubů a páteře.

Rašelinová koupel není vhodná pro závažně nemocné osoby.

Jako u všeho je důležitá pravidelnost proto si dopřávejte koupele v rašelině a masáže co nejčastěji, jak to jde, můžete se inspirovat u starých národů, kteří měli koupele spojené s rituálem očisty a relaxace.

Po koupeli jsou vaše tělo a svaly uvolněné a je vhodné pokračovat masáží. Například masáží proti bolesti zad, havajskou nebo aromaterapeutickou

Objednat se

O AUTOROVI

Hana Brychová

Majitelka salonu HATEA

kOMENTÁŘ ( 1 )

  • Magda Splichalova

    Dobrý večer.Chci se zeptat neschanite maserku.Dělám sportovní a relaxační masáže.Už 9roku.Mám za sebou Wellness.Ted momentalne dělám v salonu v Polabinach.Mužů pomoc klidně dopoledne.Děkuji Vám za odpoved..Magda Splichalova 44roku Pardubice

Přidejte komentář