Máte v lékárničce Bachovy krizové esence?

Máte v lékárničce Bachovy krizové esence?

 

Cítíte náhlé pocity paniky a úzkosti před proslovem, pohovorem či jinou životní událostí? Třesou se vám ruce, ztrácíte sebevědomí a trpíte nevolnostmi? Přepadla vás akutní bolest hlavy, nemůžete dýchat, nacházíte se ve stavu šoku?

 

Kromě 38 základních květových esencí dr. Edward Bach navrhnul i 39. doplňující krizovou esenci Rescue Remedy. Navzdory své původní filozofii odmítající přípravu univerzálních kombinací pro konkrétní situace, vytvořil Rescue Remedy jako lék pro léčbu akutního narušení energetického systému.

 

Krizová esence je dnes nejrozšířenější a nejznámější kombinací Bachových esencí, která se užívá po celém světě. Není výjimkou, že tuto esenci mají lidé v domácích lékárničkách nebo ji běžně nosí u sebe v kabelce či tašce. Často ji můžeme najít také na pracovištích, u terapeutů nebo ve školách. V některých zemích se dokonce stala nedílnou součástí výbavy záchranných či vojenských služeb. Pomáhá při úrazech, nehodách, šoku, stresu, stavech emocionálního napětí a mnoha dalších.

 

Rescue Remedy tvoří kombinace pěti základních esencí: rescue_kapky

 • Rock Rose – strach, úzkost, panika, silné bolesti
 • Star of Bethlehem – následky šoku
 • Cherry Plum – zoufalství, strach ze ztráty kontroly
 • Impatiens – podrážděnost, netrpělivost
 • Clemantis – nepozornost, bezvědomí, mdloby

 

Z celého systému Bachových esencí je Rescue Remedy jedinou kombinací vytvořenou samotným Bachem. Díky svým záchranným účinkům v krizových situacích pomáhá lidem okamžitě. V praxi se užívá bezprostředně po prodělaném šoku či akutním pocitu strachu a paniky. Zmírňuje napětí při hádkách, užívá se před pohovory, zkouškami, návštěvou lékaře. Pomáhá překonat prvotní šok z vyslechnutí nečekané špatné zprávy či nutnosti náhle řešit akutní nečekanou situaci. Slouží také jako cenný pomocník u porodu nebo během svatebního dne.

 

Rescue Remedy se s úspěchem setkává i u našich domácích mazlíčků. Také oni jsou často vystaveni zátěžovým situacím jako je hluk, samota či různé druhy oslav. Krizová esence pomáhá uvolnit napětí a uklidnit pejsky, kočky, koně či jiná zvířata. Doporučené je podat krizovou esenci především v období oslav příchodu nového roku nebo při svatbě.

 

Esence je čistá a přírodní, proto je vhodná pro každého. Podává se jak miminkům, tak dospělým jedincům. V okamžiku zátěže se užívají 4 kapičky. Mohou se nakapat přímo na jazyk nebo do sklenice vody. Při úrazu se doporučuje potřít i poraněné místo nebo udělat zábal. Po náročném dnu se mohou přidat také pro uklidnění do koupele (14-15 kapiček).

 

Léčba krizovou esencí je stejně tak jako celý systém Bachových esencí jednoduchá a dostupná každému člověku.

 

Na závěr bych se s vámi chtěla podělit o jednu milou zpětnou vazbu.

 

Dobrý den,

chtěla bych vám velice poděkovat za doporučení krizové esence. Návštěvu zubaře jsme zvládly výborně, po užití esence zmizely příznaky nevolnosti a paniky. Dcera byla více uvolněná a nedělala scény. Lahvičku nosím od té doby neustále u sebe.

 

Krizovou esenci Rescue Remedy je možné přidat do směsi esencí namíchaných na míru či užívat ji samostatně. Koupě krizové esence či konzultace ohledně Bachových esencí provádím v salonu HATEA. Více o Bachových esencích najdete na našem blogu – Bachovy esence.

 

Káťa

 

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

kOMENTÁŘE ( 2 )

 • Laďka

  Dobrý den, mám jen dotaz užívám esence už tak třetí měsíc s určitými obměnami,podle situace,ale jsem stále taková depresivní a postrádám chuť se postavit a jít dál. Prožívám rozchod po dvacetiletém vztahu a stále se ho nechci vzdát, je něco špatně? Kapky si objednávám po internetu. kdy tak zabírají? děkuji Janatová

  • Káťa Brychová

   Dobrý den, esence působí na každého individuálně. Někdy pomáhají okamžitě, někdy až po několika dnech. Pokud nepociťujete změnu po 3 měsících, pravděpodobně byly esence špatně zvolené či namíchané. Doporučuji změnit kombinaci esencí. Vyřadila bych nadbytečné esence a namíchala prozatím pouze ty zaměřené na odpoutání se od minulosti a proti depresi. Se správným výběrem Vám velmi ráda poradím osobně při konzultaci nebo v rámci internetového poradenství, které bude spuštěno během několika týdnů. Hezký den, Káťa.

Přidejte komentář