Bodystyling – myostimulátor

Bodystyling – myostimulátor

Bodystyling-II

Bodystyling

Hubnutí řízené počítačovým myostimulátorem 

Bodystyling je  počítačově řízený svalový myostimulátor pro cvičení, speciálně sestrojený k posilování, zvýšení sportovní výkonnosti, formování postavy a  anticelulitidním programem.Tento profi přístroj úspěšně používají různé kliniky, fyzioterapeuté, sportovní lékaři . Počítačem řízené programy Vám pomohou s úspěchem omezit nadváhu, celulitidu, ochablé svalstvo, poruchy krevního oběhu. Dvacet čtyři speciálních elekrod slouží k přenosu přesně definovaného proudu do dané tělesné partie.

Přístroj bodystyling je exaktní napodobenina lidské nervové soustavy ( přístroj = mozek, který vysílá elektrické signály, kabely = nervy, které přenáší signál do svalů, speciální elektrody = stimulace daných svalových partií dle přání a intenzity ) Vždy když má přírodní systém – naše tělo nějaký deficit, pomůže Bodystyling EMG01. Jde přece o pasivní sport a je pochopitelné, že nehraje roli, zda se při pohybu namáháme a dřeme vědomě, nebo zda využijeme stimulačního proudu, aby bez námahy pohyboval našimi svaly. Ve způsobu a složení všech forem ošetření je přístroj opravdu jedinečný a garantuje jednoduchou a bezbolestnou aplikaci a velké výsledky.

Laicky řečeno – přístroj Vám pomůže probudit, zpevnit, případně vybudovat svalový základ. Sval, který se pohybuje, potřebuje energii. Čím více pevných svalů, tím více Vaše tělo spaluje a samo hubne. Navíc Vaše tělo prokrví ( odbourání celulitidy), zpevní i malé svaly kolem páteře ( odstraní bolesti zad) . Možná je také výborná lymfatická masáž která pracuje na přirozeném stahovaní svalů a tím perfektně zabraňuje otékaní nohou.

Principem MYOSTIMULÁTORU BODYSTILING EMG01 je působení nízkofrekvenčního proudu ve formě MONOPOLAR nebo BIPOLAR. Přístroj tak napodobuje činnost nervové soustavy a nahrazuje mozek – nervové dráhy tak přenesou informaci pomocí elektrických impulzů na svalovou buňku. Tělo tedy vytváří bioproudy, které řídí svaly. Účinek elektronicky vyvolaného impulzu je stejný jako u impulzu vyvolaného mozkem – vyvolá svalovou kontrakci. Signály jsou programovány tak, aby simulovaly přirozené impulzy, které vedou k příjemným a účinným svalovým kontrakcím – tím působí jako přirozené cvičení. Toto pasivní cvičení (stejně jako klasické) probíhá ve třech fázích :

I.  Fáze: Zde se se cvičením uvolňuje kyselina mléčná a dochází k zahřívání svalu (cca 15min)

II. Fáze: Při této fázi dochází ke zpracování kyseliny mléčné (laktátu), ale ještě nedochází ke spalování tuků (cca 15min)

III.Fáze: Tato fáze nám již zajišťuje spalování tuků, neboť zde už sval nebere energii z krevního řečiště, ale z tukové buňky (15min). Pokud tuto fázi ještě prodloužíme na dvojnásob, spálíme tak dvojnásobné množství tuku (30 min), což nám maximalizuje efekt.

Je pochopitelné, že je jedno, jestli se vědomě dřeme v posilovně, nebo necháme svaly cvičit na základě stimulačních proudů. Tohoto efektu využívá i řada vrcholových sportovců. I mnoho špičkových kulturistů využívá profesionálních MYOSTIMULÁTORŮ k tzv. vyrýsování svalů

Pohybem svalu se vytváří svalstvo. Tento princip se v medicíně a ve fitness používá již dlouho.Působením stimulačního proudu se ochablý a zesláblý sval opět vybuduje, např. u pacienta, který měl delší dobu nohu v sádře. Trénovaný sval nabývá na objemu. Tvoří se svalová hmota – a tím hmotnost svalu. Pozorujeme zde tělo z estetického hlediska. Svalovina dělá z kostry tělo. Svaly jsou tedy předpokladem pro to, aby dodaly tělu estetické linie.

Odbourávání tuku

Hmota nebo živiny, které umožňují zvětšování svalu, se musí odněkud vzít. Tato hmota se bere z tukových buněk a to znamená, že se odbourávají tukové polštářky. Tělo přirozeně samo hubne.

Celulitida

Během aplikace, tedy po dobu, po kterou svalem pohybuje vnější proud, se zvyšuje prokrvení svalstva a celé oblasti, ve které se sval nachází. Zvýšené prokrvení zlepšuje vzhled pokožky. Zvýšeným prokrvením vzniká teplo. Zvýšené prokrvení odstraňuje zbytkové a odpadní látky.Tím se zlepšuje celulitida.Celulitida je problém, který vzniká v důsledku špatného prokrvení a zvýšeného obsahu vody ve tkáních. V oblasti boků, hýždí, ale zvláště stehen kůže postupně ochabuje a stává se houbovitou.Za příčinu se považuje růst tukových tkání ve spojení s větším či menším městnáním lymfy a otoky v kožním vazivu. Sval, kterým pohybuje stimulační proud, je lépe prokrvený, zvýšeným prokrvením se sval zahřívá a zvyšuje se látková výměna, voda se odbourává, celulitida ubývá a mizí. Ihned po aplikace bude Vaše pokožka jemnější a prokrvená.

Imunitní systém

Zvýšeným prokrvením se povzbuzuje krevní oběh. Srdeční činnost se zvyšuje, celkový systém člověka se silněji aktivuje. To způsobuje zlepšení mnoha zdravotních potíží a povzbuzení imunitního systému těla.

Trávení 32300980_s

Při aplikaci stimulačního proudu na celé tělo se objevuje zajímavý fenomén v oblasti břicha. Doporučujeme ošetřit zde současně břicho, bok, záda i hýždě, protože se tak stimuluje a masíruje oblast žaludku a střev.To zas má zřetelný vliv na trávení. Prakticky všichni, kdo se podrobili asi 45minutovému ošetření stimulačním proudem, říkají, že hned po aplikaci museli na toaletu.Je jasné, že je to velmi jednoduchá a velmi přirozená cesta ke spořádanému trávení.

Jak stimulační proud působí?

Sval, který se pohybuje, potřebuje energii. Tuto energii předávají živiny do krevního řečiště. Každý člověk má na určitou dobu energetické rezervy, které jsou rozpuštěny přímo v krvi a které se v krvi udržují v zásobě.Jestliže je potřeba uvolnit energii po uplynutí této doby, musí ji tělo poskytnout tak, že použije svou vlastní zásobárnu – tukové buňky. O těchto procesech víme relativně hodně díky sportu. Sportovec, který své svaly zaměstnává po dobu delší než asi 20 minut, spotřebuje rezervy obsažené v krevním řečišti a svaly se budou od této chvíle zásobovat z tukových buněk. Je pochopitelné, že nehraje roli, zda se při pohybu namáháme a dřeme vědomě, nebo zda necháme stimulační proud, aby bez námahy pohyboval našimi svaly.

Kdy nesmím použít stimulační proud?

Ošetření stimulačním proudem by se nemělo provádět v těhotenství. Kdo má srdeční stimulátor, neměl by používat stimulační proud. V případě kovových implantátů je třeba zachovávat opatrnost. Zde byste se měli nejdříve poradit se svým lékařem.Stimulační proud má silný vliv na vaše tělo. V každém případě byste aplikaci měli přerušit ihned, jakmile zpozorujete, že vám nedělá dobře nebo že se při něm necítíte příjemně. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu existují věci, pro které se ošetření stimulačním proudem raději nedoporučuje.

Správnost aplikace

Při správné aplikaci dobře vyškoleným personálem je ošetření přístrojem Bodystyling naprosto nebolestivé. Správně umístěné elektrody cvíčí vždy pouze se svalem ( nesmí docházet k bolesti kloubů ani kostí , v tomto případě je aplikace nesprávná !!!) Moderní kvalitní elekrody z roku 2008 jsou plně přizpůsobivé povrchu těla, příjemně vodivé, nevysychají a zabezpečují nejvyšší možnou správnost aplikace. Při ošetření může klientka ležet jak na bříšku, tak na zádech, dle vlastního pohodlí.

O AUTOROVI

Hana Brychová

Majitelka salonu HATEA

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář