Bachovy esence – Vánoce bez zbytečného stresu a nervozity

Bachovy esence – Vánoce bez zbytečného stresu a nervozity

Blíží se Vánoce a pro děti tento svátek představuje jedno z nejkrásnějších období. Píší dopisy Ježíškovi, zpívají vánoční koledy a pečou s rodiči velké množství dobrot a cukroví. Koukají na vánoční pohádky a s úžasem sledují jak se jejich okolí mění v místo plné světélek a vánočních ozdob. Pohled do jejich tváře v okamžiku, kdy otevřou poslední okénko svého adventního kalendáře je k nezaplacení.

Daní za dětskou radost je však často velmi náročné a stresové období rodičů. Mnoho z nás by si rádo přes Vánoce odpočinulo a řídilo se příslovím, že Vánoce jsou svátky klidu, ale známe to všichni. Je potřeba uklidit celý dům, dohnat všechny resty v práci, napéct 20 druhů cukroví, navařit, ozdobit celý dům včetně zahrady, ustrojit stromeček a do toho zorganizovat vánoční večer pro celou naší rodinu včetně strýců a sestřenic z druhého kolene. Velké problémy nám dělá také výběr vhodných dárků pro naše blízké. Dlouhé hodiny procházíme obchodní dům, pečlivě chodíme do každého z místních obchodů a přesto nejsme schopni se rozhodnout, zda-li by se naší mamince líbila raději šála nebo by ocenila soupravu nádobí z porcelánu.

Všechny tyto události mohou vést k vnitřní únavě a velkému vnitřnímu napětí a stresu, který ovlivňuje nejenom nás, ale také naše okolí. Příliš často si na sebe nakládáme velké množství povinností, jsme pak podráždění a často máme pocit, že letos se Vánoc opravdu nedočkáme. Špatnou náladu v důsledku přenášíme i na své nejbližší a kazíme celkovou rodinnou atmosféru.

Bachovy esence

Pokud souhlasíte a cítíte, že toho je příliš, jedním z řešení mohou být Bachovy esence. Právě ony pomáhají v situacích, kdy se dostáváme do vnitřní nerovnováhy. Jsou to přírodní výtažky z volně rostoucích rostlin, které působí na naše emoce a vnitřní naladění. Pomáhají proti nadměrné zátěži, podráždění, nerozhodnosti, vnitřnímu vypětí a posilují naše pozitivní vnitřní stavy. Nemají žádné vedlejší účinky a lze je kombinovat s jakoukoliv jinou formou léčení, ať už klasickou či alternativní.

Působí na silné emoce jako je hněv, zlost či závist. Mohou nám pomoci také lépe zvládat stresové situace a nebrat si k srdci okamžiky, které jednoduše nelze ovlivnit (např. setkání s tchýní). Jsou vhodné také proti strachu, ať už ze samotného večera, příprav či vánočních svátků.

Nakapat je můžeme i našim ratolestem v případě, že jsou blížícími se Vánocemi roztěkané a neschopné soustředit ať už ve škole či jinde. Také pokud mají strach, např. že je Ježíšek nenavštíví nebo že s ním na Vánoce nebude někdo z rodičů.

Osobní konzultaci provádím v salonu Hatea, kde vám také velmi ráda poradím s vhodnou kombinací esencí. Nově máte možnost využít také našeho online poradenství. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

 

Vánoce mohou být opravdu svátkem klidu a odpočinku. Užijme si je se svými blízkými v radosti a pohodě.   

Káťa

 

 

 

 

 

 

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář