Bachovy esence pro sportovce

Bachovy esence pro sportovce

Přestal jsem bojovat. Vzdal jsem to, už to nemělo cenu. Zlomil jsem raketu, rozbil jsem hůl. Zakřičel jsem na rozhodčího, neudržel jsem své emoce. Nikdy to nedokážu. Nemám na to sílu.

 

Každý, kdo se vrcholově věnuje sportu jistě zná takové situace. Ať už hrajeme tenis, golf, plaveme, jezdíme na koni či tancujeme, pokud se něčemu věnujeme naplno, v každém okamžiku nás provází intenzivní emoce. Když se nám daří, jsou to emoce šťastné, radostné, velmi silné a nakažlivé. Jsme na sebe hrdí, pociťujeme silné sebevědomí, máme radost, že se naše píle a dřina vyplatila. Pokud je tomu však naopak, emoce jsou často ještě mnohem silnější a mají rozsáhlé negativní následky. Přepadá nás pocit beznaděje, ztrácíme pevnou vůli, obviňujeme se a často si vybíjíme zlost na nesprávných lidech. Vzdáváme svůj boj a jsme demotivovaní pokračovat v tréninku.

 

Obrovským pomocníkem v takovýchto situacích jsou Bachovy esence. Jsou to přírodní výtažky z volně rostoucích rostlin, které účinkují na emocionální úrovni. Dokáží povzbudit, získat sebevědomí i posílit pevnou vůli. Navrací harmonii a znovu přináší sílu. Pomáhají pokud neustále opakujeme ty samé chyby, nejsme schopni se poučit, vzdáváme se těsně před cílem, nemáme dostatek motivace, rychle se rozzlobíme na soupeře, nenasloucháme radám ostatních, nikam se neposouváme. Bachovy esence dokáží vyrovnat naši emocionální stránku a tím posílit i naši psychiku.

 

Stav naší psychiky hraje ve sportu nejdůležitější roli. Stačí, když se poohlédnete po špičkových hráčích, tanečnicích, krasobruslařích, atletech, hokejistech či fotbalistech. Mnoho lidí se snaží prosadit v jakémkoliv sportu, ale na vrcholu jsou jen ti nejsilnější. Ti, kteří pochopili důležitost své psychiky a vyrovnanost vlastních emocí.

 

Velkým pomocníkem při sportu je také krizová esence Rescue Remedy. Nejznámější esence celého systému Dr. Edwarda Bacha, která se užívá po celém světě v krizových a stresových situacích. Pokud se vám před utkáním třesou ruce, máte stažený žaludek a bojíte se, krizová esence je účinným řešením. Rescue Remedy dokáže rychle navrátit sebedůvěru po lehkém neúspěchu. V golfu pomáhá rychle zapomenout na špatně odehranou jamku, v tenise na prohraný set. Často malé zaváhání v celém zápase či turnaji nehraje velkou roli. Mnohem horší je, když to vzdáme a vymažeme tak šanci na vítězství.

 

Krizová esence pomáhá také při návalech vzteku a agresivity. Snižuje tlukot srdce, zrudnutí a navrací klid. Pomáhá znovu se koncentrovat na svůj výkon. Já sama jsem se věnovala sportu na vrcholové úrovni a krizovou esenci jsem měla vždy po ruce.

 

Konzultaci Bachových esencí nabízím v salonu Hatea. Je zde možné koupit jak krizovou esenci Rescue Remedy, tak si namíchat vlastní lahvičku esencí na míru podle konkrétní situace. Ráda vám poradím a pomohu s výběrem. Více informací najdete na našem blogu.

 

Káťa

 

Objednat se

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář