Bachovy esence – pomoc při „podzimní únavě“

Bachovy esence – pomoc při „podzimní únavě“

Léto skončilo a slunné a teplé dny pomalu střídají chladné a zamračené. Příroda se barví do podzimních barev, ráno se brzy snáší mlha a dny se krátí. Mnohé z nás v tomto období přepadá únava a špatná nálada. Když ráno pohlédneme z okna a spatříme ranní mlhu, často ztrácíme motivaci vstát a jít do práce. Chybí nám energie a nejraději bychom se každý den jen zavrtali do peřiny a všechno zaspali. Nehledě na to, pomalu se blíží vánoční svátky a s ním také vánoční stres. Proti těmto stavům, které často podzim doprovází, mohou pomoci právě Bachovy esence.

První volbou je Rescue Remedy. Jako krizová esence navržená dr. Edwardem Bachem, pomáhá okamžitě překonat akutní narušení energetického systému. Pokud tedy cítíte náhlé podráždění, změnu nálady, vnitřní napětí, právě tato esence nás dokáže zklidnit. Tvoří ji 5 základních Bachových esencí, zaměřených proti strachu, ztrátě kontroly, šoku, zoufalství a podráždění. Pomáhá okamžitě zmírnit napětí a odventilovat přebytečný vnitřní tlak.

 

Nadměrná únava?

Jak jsem již zmínila v úvodu, Bachovy esence jsou výborným pomocníkem také proti únavě, ať už psychické či fyzické. Pomáhají pokud se cítíte vyčerpaní, nemáte sílu a chybí vám elán. Jsou vhodné pro všechny, kteří mají problém ráno vstát a najít v sobě vnitřní motivaci pro jakoukoliv činnost. Stěží otevřou oči a pomyšlení na ranní aktivitu je vyčerpává ještě dříve, než se do nějaké pustí. Venku navíc fouká vítr, prší, všude okolo se snáší mlha a i ty poslední síly se vytrácí s pohledem z okna. Přesně v takovýchto situacích může Bachova terapie pomoci opět nalézt sílu a vnitřní motivaci. Přenést se přes pochmurné počasí a čerpat energii z mnoha jiných podnětů, které nám tato doba nabízí.

 

Deprese?

Esence jsou vhodné také v případě, že vás mnohem více než únava trápí deprese. Deprese velmi negativně ovlivňuje náš výkon, ať už v soukromém či pracovním životě. A nemusí se jednat jen o její těžké formy, naprosto postačí i přetrvávající špatná nálada. Sami si vybavme jednání s negativně naladěným člověkem. Tyto stavy trápí jak nás, tak okolí, které s námi jedná.

Máte pocit, že byste se nejraději schovali před celým světem doma, pustili si smutný film a vůbec nevycházeli ven? Cítíte, jakoby do se chladné a sychravé počasí na vás přeneslo a vy se nedokáže usmívat a radovat se ze života? Právě Bachovy esence mohou na lehké deprese bez příčiny pomoci. Především esence Mustard se užívá pro zlepšení nálady a zahnání stísněných pocitů lehké deprese.

 

Bachova terapie působí pouze na úrovni emocionální. Esence pokrývají všechny negativní stavy a mohou nám tak pomoci překonat změnu ročního období s klidem a vnitřní vyrovnaností. Posilují psychiku, posilují naši vnitřní regeneraci a dodávají sílu. Vhodné jsou také proti netrpělivosti z příchodu jara. Harmonizují naše pocity a tím také posilují obranyschopnost a celkovou odolnost celého těla. Mohou se kombinovat s jakoukoliv jinou formou léčení, ať už klasickou či alternativní. Nemají žádné vedlejší účinky, nespouští závislost a nelze na ně mít alergickou reakci. Vhodné jsou také pro děti. Tvoří základ přírodní a jednoduché terapie.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Provádím osobní konzultace v salonu Hatea, kde je také možné namíchání lahvičky Bachových esencí přímo vám na míru.

 

„Zdraví je našim dědictvím, našim právem.“ (E. Bach)

 

Káťa

 

Objednat se

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář