SM systém + manuální techniky

SM systém

SM systém + manuální techniky

SM systém je unikátní a mimořádně účinný rehabilitační program pro Stabilní a Mobilní páteř.

Je to komplexní systém pro léčbu a prevenci bolestí zad a celého pohybového aparátu. Základ tvoří 11 základních a 120 pokročilých cviků, součástí metody jsou speciální manuální, masážní a trakční techniky. Ke cvičení SM systém se používají speciální gumové expandery, které umožňují maximální volnost pohybu.

Autorem metody je MUDr. Richard Smíšek, který ji rozvíjí již 30 let a byla prověřena na poli léčby i pravidelného preventivního a kondičního cvičení.
Metoda SM systém je založena na aktivním cvičení s elastickým lanem. Cílem cvičení je léčit a regenerovat meziobratlové ploténky celé páteře. Více o cvičení SM systém ZDE

Hlavní efekt metody je vyvolání trakční (protahovací) síly v meziobratlové ploténce. Tohoto efektu dosahujeme aktivací spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Tímto způsobem je páteř při pohybu aktivně stabilizována.

Manuální techniky SM Systému usnadňují a umožňují provedení cviků. Manuální techniky považujeme za metodu pomocnou, cvičení je metodou hlavní. Více o manuálních technikách ZDE


Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad.

362s

Pro bezchybnost cvičení a jistotu během provádění cviků je vhodné absolvovat 2-4 individuální lekce s terapeutem SPS, který může svalové disbalance omezující rozsah cvičení a způsobující bolest, uvolnit manuálními technikami SM Systému. Potom doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený trenér.

Po zacvičení 11ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit.

 

Nejčastěji se SM systém doporučuje po vyhřeznutí meziobratlové plotýnky nebo při skolióze páteře, ale je vhodný i v těchto případech

  • Bolest páteře
  • Hypermobilita
  • Vybočené palce u nohou
  • Ploché nohy a spadlá nožní klenba
  • Špatné držení těla
  • Atd.

 

Krátké video o tom jak SM systém funguje!

 

V salonu HATEA nabízíme 60 min balíček individuální přístupu k vašemu problému. Balíček se skládá ze cvičení SM systému a manuálních technik. Cvičení probíhá pod vedení kvalifikovaných instruktorů. Jedná se tedy o velmi cílené cvičené pouze na váš problém. Jen vy a lektor. Cvičení se střídá s manuálními technikami k uvolnění ztuhlých svalů, které blokují uzdravení. Cena 60 min balíčku stojí 650 Kč. V případě vyhřezlé plotýnky a dlouhodbých bolestí zad doporučujeme permanentku 10x 60 min lekcí, kde získáte 2 lekce zdarma ( 12 lekcí). Jedna lekce tak vyjde 541 Kč.

Nabízíme také 30 min individuální lekce pod vedení kvalifikovaných instruktorů. Jen vy a lektor. Cena jedné 30 min lekce je 250 Kč. Délka 30 min je plně dostačující k naučení nových cviků a překontrolování správnosti cvičení.  Doporučujeme permanentku 10 lekcí, kde získáte 2 lekce zdarma ( 12 lekcí). Jedna lekce tak vyjde 209 Kč.

Také si u nás můžete zakoupit cvičební lana na SM systém v hodnotě 650,-

O AUTOROVI

Maruška Jiřišťová

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář