SM systém – momentálně nenabízíme

Spirální stabilizace pro prevenci a odstranění bolesti zad spojených s výhřezem ploténky.
Katalogové číslo: 0059 Kategorie: Štítek:

Cena: 500 

Popis

SM systém – individuální cvičení 

SM systém se rozvíjí již 30 let a autorem této metody je MUDr. Richard Smíšek.

Cvičení SM Systém je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 do 100 let (děti, ženy, senioři, těhotné, sportovci). Je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých362skloubů – kloub kyčelní, kolenní, ramenní, klouby nohou a klenby nožní. Tuto metodu využívá mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

V případě velkých a akutních bolestí doporučujeme spojení se speciálními manuálními technikami 

Metoda SM systém je založena na aktivním cvičení s elastickým lanem. Cílem cvičení je léčit a regenerovat meziobratlové ploténky celé páteře. Hlavní efekt metody je vyvolání trakční síly v meziobratlové ploténce. Tohoto efektu dosahujeme aktivací spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Tímto způsobem je páteř při pohybu aktivně stabilizována. Při cvičení používáme přirozenou koordinaci chůze, kterou rozdělujeme do jednotlivých cviků.

SM Systém se skládá ze 12 základních cviků, které je možné rozvíjet dál a vypilováním specifických detailů se můžeme zaměřit na určitou svalovou skupinu, sval nebo konkrétní problém. Cvičení je jednoduché, snadno zapamatovatelné – jen je pečlivě dodržovat stále se opakující princip. Na jejich pochopení a nacvičení se zaměřujeme na našich individuálních hodinách.

SM – Stabilizace + Mobilizace páteře. Využívá velmi jednoduchých pohybů (cviků), avšak velmi důmyslných, které pomoci zřetězení svalů procvičí celé tělo. Dovolují posílit svaly ochablé a uvolnit svaly přetížené. Trakční síla cviků dovolí důkladné protažení páteře a regeneraci meziobratlových plotének tak, jak to doposud neumožňuje žádná jiná metoda. Díky aktivaci spirálního zřetězení svalů se páteř napřimuj, odstraňuje se vadné držení těla, rovnají se kulatá záda, napřimuje předsazený krk, upravuje se předsazení ramen, zpevňuje nožní klenbu plochých nohou, zlepšuje postavení palce nohy, zeštíhluje pas a zpevňuje břicho.

SM Systém úspěšně řeší: výhřez meziobratlové ploténky, hyperlordózu, skoliotické vybočení páteře, zvětšenou hrudní kyfózu, předsunutý krk, plochou nohu, vybočené palce, onemocnění krčních/bederních meziobratlových plotének, Suchomelovy uzly, cervikokraniální/ cervikobrachiální syndrom, bolesti v bederní, hrudní a krční páteři, artróza kyčelního kloubu atd. Pomáhá všude tam kde ostatní metody selhaly

Zdokumentovaný průběh léčby v centru mudr.Smíška v Praze

 

 

Zakupte si poukaz

Cena: 500 

Nebo se objednejte přes formulář

Objednat se

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SM systém – momentálně nenabízíme”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.