Baňkování

Baňkování

Masáž baňkami

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu, v Číně ji však používají k léčení a prevenci různých onemocnění (zažívací a vylučovací systém, atp.).

Baňkování se stává stále více známou léčebnou technikou i u nás v Čechcáh, a to hlavně pro svou vysokou účinnost. Baňky se přikládají na vybranou oblast (akupunkturní body nebo bolavá místa), vtáhnou do sebe vytvořeným podtlakem kůži a podkoží s pojivou tkání, tak zde dojde k intenzivnímu prokrvení. Baňkování napomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány.

Tato kúra vyvolává nejen lokální reakci, nýbrž působí na celé tělo – reguluje energii, vyrovnává jing-jang a podporuje krevní oběh. Podtlak v baňkách způsobuje pasivní prokrvení kůže a roztažení cév. Tím se zvyšuje průtok krve, stoupá teplota, zlepšuje se odolnost a schopnost organismu překonat chorobu.

Lze je kombinovat s jinou technikou masáže, nebo je přikládat na akupresurní body, a tím stimulovat meridiány, energetické dráhy těla.

Aplikace baněk a podtlak má za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina, která se za pár dní vstřebá.

U nos v salonu baňkování vždy kombinujeme i s masáží, aby došlo k výrazné úlevě od bolesti.

 

Baňkování – efekt pro tělo zeštíhleni

♣ Pročistí krev, zlepší oběh, obnoví funkce nervového systému

♣ Místně uvolňují křeče a bolesti – bolest hlavy, zad, kloubů

♣ Zlepší příliš silnou menstruaci, závratě

♣ Pomáhají při obrně, astmatu či problémech se sluchem

♣ Velmi dobře redukují celulitidu 

 

Pozitivní účinky  masáže baňkami 

Čištění krve

Následkem podtlaku a sání se zlepšuje krevní oběh v tepnách a žilách. Můžeme tak usnadnit tok krve a zabránit zánětlivé reakci v tkáních. Zlepšení toku krve je tedy nejdůležitějším účinkem této léčebné metody, která se dá úspěšně využít při ošetření zatvrzelých arterií, zmrzlého ramene.

Vliv na kůži

Fyzikální podněty totiž působí přímo na vlasovou cibulku a rozšiřují krevní cévy. Prostřednictvím mírného tahu se zrychluje tkáňově metabolizmus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žlázek i kožní dýchání a zvyšuje se přísun živin do tkání.

Vliv na svaly

Tah vyvíjený při baňkování, stimuluje kožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Rozšíření cév ve svalech usnadňuje průtok krve: tím se odstraní místní stagnace krve, dojde k významnému zlepšení stavu např. u tzv. zamrzlého ramene. Kromě toho se upravuje i lymfatický tok.

Účinky na nervový systém

Baňkování stimuluje kožní senzitivní nervy, dochází i k ovlivnění zón kontrolovaných odpovídajícími nervy. Při ošetřování zad dochází k přímému ovlivnění střední linie (spinálních a parasympatických nervů) a vedle toho sympatické inervace. Dráždění má dobrý vliv nejen na autonomní nervový systém, ale také na různé orgány jimi řízené.

Vliv na klouby

Jedna z diagnóz, u které je baňkování vhodné a účinné je chronický revmatismus. Pozitivní vliv se projevuje na zlepšení prokrvení kloubu a zvýšené sekreci mezikloubní tekutiny. Baňkování může odstranit i případné svalové spasmy v okolí postiženého kloubu.

Vliv na trávicí soustavu

Většina pacientů po baňkování pociťuje hlad. Trávicí orgány, zvláště slezina a žaludek, jsou nejdůležitějším „motorem“ organismu. Sací síla lehkého podtlaku v bodech na břiše stimuluje vnitřní orgány, zlepšuje perilstatiku a sekreci i kvalitu trávicích šťáv. Tím se zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Baňkování je tedy účinné při chronických onemocněních žaludku a střev a zácpy. 

Kdy se baňkování neprovádí?

 • Děti do 4 let věku
 • U všech krvácejících stavů (hemofilie, leukemie, zvýšená lomivost kapilár)
 • Na poškozenou kůži (popáleniny, infekční kožní onemocnění, alergické exntémy, poranění kůže)
 • U těhotných žen
 • Na smyslové orgány
 • Nad křečovými žilami
 • Úrazy, zlomeniny, křečové žíly, v místech, kde se cévy dostávají přímo na povrch kůže
 • Těžké otoky
 • Při srdečních onemocněních, srdečních infarktů
 • Těžké jaterní onemocnění, cirhóza, ascites
 • Při tuberkulóze
 • při nadměrné únavě, hladu
 • Při psychických poruchách, u neklidných klientů

Bolí vás záda? Zbavte se bolestí, napětí a stresu. Zavítejte k nám do salonu Hatea Pardubice, kde se vám budou věnovat naše zkušené masérky. Využít můžete i jiné techniky na odstranění bolesti: Masáže proti bolesti zad

Například: masaz-IV

Masáž s rašelinovým zábalem

Thajská masáž

Dornova metoda a Breussova masáž

Trigger point

Rašelinová koupel

 

Objednat se

 

 

 

 

 

O AUTOROVI

Hana Brychová

Majitelka salonu HATEA

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář