Bachovy esence v těhotenství

Bachova terapie v těhotenství

Žena v průběhu života prochází mnoha změnami, které s sebou přináší smíšené pocity –  radost, ale také strach a starosti. Takovou změnou může být nástup první menstruace, těhotenství, porod, mateřství nebo například menopauzu. Všechny tyto změny mají jedno společné, žena se při nich stává citlivější nejen k vlastnímu tělu, ale také ke všem okolním vlivům. To může způsobit vyšší zranitelnost, proto je velmi důležité, aby o sebe žena pečovala. K tomu jí mohou pomoci Bachovy esence.

 

Těhotenství a příprava na miminko

Jednou z velmi významných období v životě ženy je těhotenství. Především pokud žena čeká první dítě, vše je pro ni naprosto nové a neprobádané. Je zapotřebí obstarat oblečení, pleny a zařídit pokojíček. Každý den se točí okolo nenarozeného miminka a nelze se proto divit, že maminky často v tomto období zapomínají na nejdůležitější osobu – tedy samy na sebe. 

bachovky

Užijte si těhotenství naplno

Bachovy esence mohou v těhotenství pomoci od mnohých starostí i nepříjemných pocitů. Kvůli hormonální změnám dochází často k výkyvům nálad, šťastné chvíle střídají pocity strachu, bezmoci a vyčerpání. Jeden den se na miminko těšíme, druhý máme strach, jestli mateřství zvládneme nebo zda bude miminko zdravé. Esence mohou být proto velkým pomocníkem, především co se týče emoční stability. Jelikož v sobě ukrývají vibrace, které se odpovídají vibracím lidských emocí, pomáhají k celkové harmonii. Jsou navíc vytvořené z volně rostoucích rostlin, a proto jsou v těhotenství zcela bezpečné jak pro maminku, tak pro miminko. Mohou být také doplňkem jakékoliv jiné léčby, jelikož nemají dokázané žádné kontraindikace.


Pomoci mohou na stavy:

 • Obavy o průběhu těhotenství

  Pregnant woman having headache

  Pečujte o své tělo i mysl

 • Strach z porodu a zdravotních komplikací
 • Náladovost a časté emoční výbuchy
 • Nevolnost, silné vnímání změn v těhotenství
 • Nechutenství ke svému tělu
 • Depresivní stavy
 • Únava a pocit vyčerpání
 • Rezignace, odmítání miminka
 • Panika
 • ….

 

Bachovy esence pro tatínky

Je nutno dodat, že těhotenství nebývá silným zážitkem pouze pro budoucí maminku, ale také pro nastávajícího tatínka. Na muže je často kladen velký tlak, jelikož musí být ženě oporou a vytvářet tak harmonické prostředí. To není jednoduché, pokud se sami cítí ve stresu, napjatí nebo prožívají silné obavy. Také pro otce se proto Bachovy esence doporučují.

 

 • Zaskočení z nové situace
 • Strach o maminku i miminko
 • Pocit bezmoci při komplikacích či porodu
 • Vyčerpání a únava
 • Pocit zoufalství, že nezvládne finanční situaci po porodu
 • ….

 

Porod a péče po porodu

Mimo těhotenství mohou Bachovy esence pomoci také před porodem, během samotného porodu a také po porodu. Spousta žen s blížícím se porodem začíná propadat strachům a panice. Není se čemu divit, porod je jedna z nejvíce zátěžových situací v životě ženy. Je to velmi náročná událost , jak po psychické, tak fyzické stránce, tělo je poté vyčerpané a potřebuje odpočinek. Důležitá je proto příprava i samotná péče o tělo po porodu. To nezávisle na tom, zda porod proběhl s komplikacemi či bez nich.

Mother giving hand to a newborn child

Buďte svému miminku oporou již při porodu

 

Porod málokdy proběhne bez strachů, což může celý průběh narození miminka zhoršovat. Strach je emoce, která má zásadní vliv na naše tělo, pokud jsme ve strachu, celé naše tělo se stáhne. Porod je především o uvolnění, a pokud není žena dostatečně uvolněná, může dojít ke komplikacím.

 

V období okolo porodu se užívá a doporučuje krizová esence Rescue Remedy. Tu tvoří kombinace 5 základních esencí, které slouží k akutní pomoci. Pomáhají k rychlému uvolnění, psychické i fyzické stabilizaci před porodem i po něm. Z mnoha situací je potvrzené, že krizová esence Rescue Remedy přispívá k zabránění rozvoji poporodní deprese u matky i dítěte. Je tedy vhodné jimi potřít také novorozené miminko.

 

 

Konzultace bachových esencí

Ať už plánujete mateřství, čekáte miminko nebo jste těsně před porodem, s případným výběrem esencí a jejím namícháním Vám velmi ráda pomohu v Salonu Hatea. Mimo osobní konzultaci je možná také online konzultace přes email či facebook, není tedy překážkou, pokud se nemůžete osobně na konzultaci dostavit. Více informací o mně naleznete na našem webu. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

 

DSC_1384

_

 

Objednat se