Bachovy esence pro všechny

Bachova květová terapie

Bachova terapie přináší velmi jednoduchý a účinný způsob, jak zvládat negativní emoce. Je tvořena systémem 38 květových esencí získaných z volně rostoucích rostlin, keřů a stromů. Dokáže zharmonizovat všechny negativní psychické stavy, které mohou člověka v průběhu jeho života potkat. Jedná se o doplňkovou léčebnou terapii přirozeného původu, kterou je možné kombinovat s jakoukoliv jinou formou léčení. Pomáhá lidem po celém světě.

 

„Zdraví je naším dědictvím, našim základním právem. Je to kompletní jednota mezi duší, myslí a tělem. A není to žádný těžce dosažitelný ideál, ale právě naopak tak jednoduchý a přirozený, že mnoho z nás ho jednoduše přehlíží.“

 

Filozofií celého sytému je jednoduchost, harmonie a uzdravování sebe samého. Anglický lékař a homeopat Edward Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Celý svůj život strávil hledáním přírodního, jednoduchého a bezpečného systému léčení, o němž byl přesvědčený, že existuje. Objevil rostliny, které v sobě ukrývají vibrace odpovídající vibracím lidských emocí.

Esence jsou plně přírodní a nemají žádné vedlejší účinky. Může je užívat kdokoliv, bez ohledu na věk, pohlaví či zdravotní stav. Pomáhají překonat negativní lidské emoce a stavy. Nepůsobí přímo na fyzická onemocnění, ale doplňují klasickou léčbu tím, že pomáhají vyrovnat se s emocemi a snášet nemoc s větší odvahou. Posilují psychiku a tím pomáhají tělu se léčit a regenerovat. Člověk se léčí rychleji pokud je klidný, vyrovnaný a jeho tělo je v harmonii.

 

Edward Bach rozdělil esence do 7 skupin, které představují základní konflikty a negativní stavy. Ty nám brání být sami sebou a udržet si vnitřní harmonii:

DSC_1395

Bachovy esence

 

  • Strach
  • Nejistota
  • Nezájem o své okolí
  • Osamělost
  • Přecitlivělost na vlivy a myšlenky ostatních
  • Skleslost nebo zoufalství
  • Přílišná péče o druhé

 

Esence pokrývají všechny negativní stavy a emoce. Mohou pomoci v boji proti strachu, žárlivosti, zuřivosti ale i samotě a zármutku. Dr. Edward Bach pospal systém květových esencí jako nejdokonalejší systém, jaký kdy byl lidstvu v jeho živoucí paměti dán, protože je tak jednoduchý a protože léčí skutečné kořeny příčiny nemoci.

„Přirozeným stavem lidského těla je být zdravé.“ E.Bach

 

Jak Bachovy esence působí?

Tak jako jiné formy přírodní medicíny, esence ošetřují individualitu člověka a ne nemoc, nebo její symptomy. Působí na rovině emocionální, která vytváří spouštěč vnitřní nevyrovnanosti. Emoce se velmi rychle ukládají do paměti a mohou být nakonec příčinou tělesné nemoci.

Bachovy květy pocházejí od určitých rostlin vyššího řádu. Každá z nich má svou vibrační frekvenci, která odpovídá vibracím lidské emoce. Pokud se tedy ocitneme ve stavu, kdy je naše tělo v nerovnováze, esence nám pomáhají navrátit harmonii. Vyrovnávají silné emoční vibrace a pomáhají člověku být opět sám sebou.

 

Pro koho jsou esence vhodné?

uzivaci_lahvicka1

Vzniklé esence se smíchají se stejným dílem brandy a vzniká Matečná tinktura. Z těch se nadále míchají různé kombinace podle potřeby každého z nás.

Bachova terapie je vhodná pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či zdravotní stav. Mohou je užívat těhotné ženy, kojící maminky i malá miminka. S velký úspěchem se esence setkávají také u zvířat.

 

Mají Bachovy esence vedlejší účinky?

Bachovy esence nemají žádné vedlejší účinky. Jako při jiných formách přírodní medicíny, se může stát, že se dostanou na povrch potlačené emoce. Ty se mohou projevit vyrážkou, přes kterou se tělo čistí od toxinů, nebo uvědoměním si a přijetím dosud potlačených emocí. Tento jev je důležitou součástí procesu léčení a je jen dočasný.

 

Jak dlouho se esence užívají?

Vhodná doba závisí na každé osobní situaci a okolnosti. Pokud je emocionální stav hluboce zakořeněný, může trvat i několik dnů nebo týdnů, než pocítíme rozdíl. Možná že podstatně dřív zaznamenají změny lidé ve vaší bezprostřední blízkosti. Obvykle Bachovy květy působí jemně a změna přichází přirozeným tempem, kterému se lidé snadno přizpůsobí.

 

Jak se Bachovy esence užívají?

Nejčastěji se esence přidávají do vody nebo se přímo kapou na jazyk. Možné je i potírat si jimi určitou část těla, např. zápěstí a spánky. Pro relaxaci se přidávají do masážních olejů a koupelí. Užívají se čtyřikrát denně při dlouhodobé aplikaci a nárazově při krizových situacích.

 

Mají Bachovy květy placebo efekt?

Ne více než jiné preparáty. Psychika má sama o sobě léčivou moc a zlepšení proto může nastat z velké části díky naší vlastní víře. Esence však pomáhají také malým dětem, novorozencům a zvířatům, u kterých lze placebo efekt zcela jistě vyloučit.

 

S výběrem vhodných esencí vám velmi ráda poradím v salonu Hatea nebo v rámci online poradenství. Pokud máte jakékoliv dotazy či zkušenosti, se kterými byste chtěli podělit, neváhejte mě kontaktovat.

 

Objednat se