Bachovy esence pro pejsky

Bachovy esence pro pejsky

Psi jsou nejlepším přítelem člověka. Jsou nám věrní, nikdy nás neopouští a sdílí s námi svou lásku i pochopení. Přináší nám radost a dodávají energii. Život bez nich si často nedokážeme ani představit.

Mít svého pejska ovšem neznamená pouhá radost, ale také mnoho odpovědnosti, starostí a trápení. Čas od času dokonce přichází chvíle, které nás dovádí k šílenství. Rozkousané boty, pomočení koberec, snězené jídlo z kuchyňské linky, záchvaty agresivity, noční štěkání. Mnohokrát se sami přistihneme při tom, jak na své mazlíčky křičíme. Říkáme si, že nejsme schopni to už nadále snášet, hledáme pomoc a vinu připisujeme pejskovi. Málokdy si sami uvědomujeme, že ani život s námi pro naše mazlíčky není úplně jednoduchý. Řídíme jim celý svět. Necháváme je doma samotné, pouštíme jim hlasitou hudbu a neustále je převážíme z místa na místo. Velmi je ovlivňujeme a občas na ně dokonce přenášíme své problémy, hněv, smutek a strach.

Stejně jako lidé, také psi mají vyvinutý komplex emocí. Jsou schopni cítit strach, smutek, radost, dokáží být agresivní i plaší. Jsou také extrémně citliví vůči změnám v okolí a každý nepatrný podnět je dokáže vyvést z rovnováhy. Není divu, že se čas od času chovají agresivně nebo nám ničí nábytek. Účinným pomocníkem v těchto chvílích mohou být Bachovy esence.

Bachovy esence jsou přírodní výtažky z volně rostoucích rostlin. Působí na emocionální úrovni pejska a dokáží mu pomoci v těžkých situacích. Pomáhají překonat negativní vlivy přirozenou a přírodní cestou. Díky menšímu počtu zábran a ochotě ke změně, působí esence na zvířata velmi efektivně a výsledky jsou viditelné mnohem dříve než u lidí. S pozitivními účinky se setkávají majitelé pejsků po celém světě. Zvířata jsou malým důkazem toho, že se nejedná jen o tzv. placebo efekt.

Bachova terapie je založená především na intuitivním chování a naší schopnosti se do pejska vcítit. Stejně jako lidé, také oni mají svou přirozenou povahu, která je ovlivňuje. Pokud se cítí osamocení nebo mají strach, mohou změnit své chování, které se nám nemusí líbit. Pokud např. pejsek ničí po našem odchodu nábytek nebo má problémy s pomočováním, může to být jen reakce na to, že je celým den doma sám a cítí smutek. Je velmi důležité hledat prvotní příčinu změny chování a esence namíchat na míru.

S velkým úspěchem u našich mazlíčků se setkává také krizová esence Rescue Remedy. Nejrozšířenější a nejznámější esence z celého systému doktora a homeopata Edwarda Bacha. Tato esence pomáhá v krizových situacích při akutním narušení vnitřní rovnováhy. Je vhodná pří náhlých záchvatech agresivity, u veterináře, před operací, při stěhování nebo hlasitých oslavách. Pomáhá překonat pocity strachu, úzkosti a zklidnit našeho pejska. Užívá se jako první pomocník a působí prakticky okamžitě.

Bachovy esence se dávkují podobných způsobem jako u lidí. Přidávají se do krmné misky nebo misky s vodou. V určitých situacích jimi lze potírat i uši, tlapky a srst nebo je nakapat přímo na jazyk. Pokud má váš pejsek problémy se stravováním, je možné mu namočit do vody s přidanými esencemi také jeho oblíbenou hračku.

Terapie nenahrazuje lékařskou léčbu. Neúčinkuje na akutní zranění, avšak může velmi účinně pomoci při rekonvalescenci tím, že navodí stav psychické rovnováhy. Esence pomáhají přirozeným způsobem navrátit ztracenou sílu a nabýt klid. Jsou vhodné pro všechny pejsky, každé rasy i věku.

 

Příklady užití Bachových esencí:

 • agresivita, neposlušnost, nezvladatelnost
 • nechuť k jídlu, apatie
 • strach
 • stesk, zármutek, kňučení, vyčerpání
 • neschopnost adaptace
 • podřízenost vůči ostatním zvířatům, dominance
 • vlastnické chování, teritoriální chování
 • nedostatek zájmu
 • nespavost
 • neschopnost naučit se nové povely
 • pomočování

 

Je velmi důležité vybrat přesné esence konkrétně na vašeho pejska. S výběrem vám velmi ráda poradím osobně v Hatea Salonu nebo v rámci internetového poradenství. S konkrétními dotazy mě neváhejte kontaktovat. Více informací naleznete na našem blogu.

 

Káťa

 

Objednat se

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Přidejte komentář