ADHD u dětí – Bachovy esence

ADHD u dětí – Bachovy esence

Syndromem ADHD neboli poruchou pozornosti s hyperaktivitou v České Republice trpí až 7% dětí ve školním věku. Jedná se o genetickou neurovývojovou poruchu, která se vyznačuje především hyperaktivitou, impulzivitou a neschopností udržet pozornost a soustředit se. Děti s tímto onemocněním mají problémy s učením, plánováním a dodržením běžných pravidel. Upoutávají mnohem více pozornosti ze strany okolí a mylně bývají považovány za nevychované, problematické nebo dokonce hloupé.

 

Život s touto poruchou je velmi obtížný a provází jej velké množství silných emocí. Děti se musí vypořádat jak s negativními vlivy okolí, tak se svou vlastní emoční stránkou. Bývají nedočkavé, zapomínají, jsou zbrklé a málo vytrvalé. Jsou méně odolné vůči neúspěchu, netolerantní, dopouští se ukvapených závěrů a mají problémy se spánkem. Často jsou nepochopené ze strany učitelů i jejich spolužáků. Doprovází je vnitřní napětí a impulzivita. Každý den se potýkají s káráním, napomínáním, často i s nadávkami nebo urážkami.

 

Bachovy esence nedokáží nahradit odbornou léčbu ani vyléčit nemoc. Pomáhají však vyrovnat emoce i psychiku dítěte, a tím mohou zmírnit příznaky poruchy a vylepšit tak kvalitu jeho života. Slouží jako doplňková léčba, kterou lze kombinovat s jakoukoliv jinou formou léčení, psychoterapií i farmakoterapií. Ve spojitosti s hyperaktivitou dnes Bachovy esence doporučují i někteří přední lékaři.

 

Pro Bachovu terapii se užívá 38 květových esencí. Tyto esence jsou plně přírodní a nemají žádné vedlejší účinky. Pomáhají vyrovnat negativní emoce a navrátit harmonii. V případě syndromu ADHD mohou pomoci proti:

 

 • impulzivitě
 • slabé koncentraci
 • výbušnosti
 • hysterickým projevům a návalům zlosti
 • roztěkanosti
 • neschopnosti uvědomit se následky svého chování
 • horlivosti
 • nepozornosti

 

Bachova terapie není vhodná jen pro samotné děti, ale také pro jejich rodiče. Výchova dítěte s poruchou ADHD je náročná a stojí často mnoho sil. Ne zřídka se objevují stavy psychického i fyzického vyčerpaní, ztráta pevné vůle a především trpělivosti a tolerance. Díky Bachovým esencím se mohou rodiče stát lepší oporou pro své děti i okolí a udržet si vnitřní klid a rovnováhu.

 

Přestože příznaky poruchy jsou u všech dětí podobné, esence se míchají na míru podle aktuálních potřeb dítěte. U každého se projevuje chování jiným způsobem a je důležité vybrat přesnou kombinaci esencí. Ohledně terapie provádím konzultaci v salonu Hatea, kde velmi ráda zodpovím vaše dotazy. V nejbližší době bude spuštěno také internetové poradenství.

 

Esence nedokáží plně nahradit odbornou léčbu, ale mohou pomoci zmírnit příznaky nemoci. Děti jsou klidnější, lépe se soustředí a jsou vyrovnané. V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

 

Káťa

O AUTOROVI

Káťa Brychová

Kateřina Brychová – studentka psychologie a proškolená terapeutka Bachova centra. O Bachovy esence se zajímá již delší dobu a své vzdělání neustále rozšiřuje. Nyní nabízí pravidelně své konzultace jak dospelým, tak rodičům dětí. Postupně publikuje články o Bachových esencích na našem blogu.

kOMENTÁŘ ( 1 )

 • Milena Baxova

  Dobry den,mam syna s ADHD! Jakou esenci by jste doporucils? Dekuji Baxova

Přidejte komentář