Lymfatická masáž

60, 90, 120 min
lymfaticka_masaz
koupel v růžích

Lymfatická masáž

650 Kč1000 Kč

Dostupnost: skladem

Dárková poukázka na masáž do salonu HATEA Pardubice.

Níže zvolte délku masáže: 60, 90, 120 min

Vyčistit

Manuální lymfodrenáž ( lymfatická masáž )

je speciální masáž, kterou provádí ručně, jemnou hmatovou technikou zkušený masér. Má za cíl podpořit a posílit dosud zachovalou vstřebávací a transportní funkci mízního systému. Musí být příjemná a nesmí bolet. Provádí se pomalými kruhovými hmaty .

 

Jak často chodit na lymfodrenáže?

 • prevence obranyschopnosti organismu, detoxikace – jednou měsíčně celé tělo – 120min
 • prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil – 2x měsíčně lymfodrenáž dolních končetin, hýždí a bříška – 60min
 • prevence proti migrénám 2x měsíčně – ošetření hlavy a krku
 • odstranění, léčba celulitidy, otoků (těžké nohy apod.) – min. 10 ošetření v intervalu 2 až 3 drenáží týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně
 • akné – při akutní fázi denně, po týdnu pak 2x týdně

Lymfatický – mízní systém 

se skládá z lymfy (mízy), mízních cév a mízních uzlin.

Lymfa  – míza

je většinou bezbarvá čirá tekutina (řecky lymfa = čistá voda), která vzniká z mezibuněčné tekutiny po té, co je nasáta do počátečních lymfatických cév.

Složení lymfy je velmi proměnlivé a závisí na charakteru tkáně nebo orgánu, ve které se tvoří. Dále závisí na intenzitě buněčné výměny látkové (viz funkce lymfatického systému).

Lymfatický cévní systém

je tvořen lymfatickými kapilárami, které začínají slepě v prelymfatických mezibuněčných štěrbinách. Kapiláry se postupně vlévají do větších sběrných lymfatických cév (lymfatické  kolektory), které vstupují  do lymfatických uzlin.  Z lymfatických uzlin pak opět vystupují a ústí do lymfatických kmenů, které ústí do žilního systému. Lymfatické kolektory mají  chlopňový systém tvořený obvykle párem chlopní, který  brání zpětnému toku lymfy. Pohyb lymfy je zajišťován filtračním tlakem a rychlostí tvorby intersticiální tekutiny z krevních kapilár, dýchacími pohyby s negativním nitrohrudním tlakem i negativním (nasávacím) tlakem velkých žilních kmenů Zásadní roli v transportu lymfy hraje  kontrakce svalů ( lymfatická masáž přístrojem Bodystyling) a pulsace tepen v okolí mízních cév.

Lymfatické cévy mají velké množství spojek jednak navzájem mezi sebou (lymfo-lymfatické), jednak s žilním systémem (lymfo-venózní).

Podobně jako žilní systém je lymfatický systém tvořen povrchovými cévami, které odvádí lymfu z kůže a podkoží a z hlubokých cév, které na končetinách provázejí velké cévy a odvádějí lymfu ze svalů, kostí apod. Povrchový lymfatický systémm odvádí 80% lymfy. Povrchový a hluboký lymfatický systém z dolních končetin se vlévá do tříselných a pánevních lymfatických uzlin, z horních končetin do podpažních uzlin. Mezi hlubokým a povrchovým lymfatickým systémem je velké množství spojek, které se mohou uplatnit při zhoršení funkce jednoho či druhého systému.

Lymfatické (mízní) uzliny

mají obvykle ledvinovitý nebo fazolovitý tvar. Jejich velikost se může pohybovat od několika milimetrů až po několik centimetrů. Počet lymfatických uzlin jejich velikost a stavba závisí na věku a na proběhlých onemocněních (zánět, nádor). Přibližně je v organizmu 450 lymfatických uzlin. Každá uzlina má tužší pouzdro. Pod ním je uložena kůra a dřeň. Kůra a dřeň plní  důležité úkoly ve vztahu k obranyschopnosti našeho organizmu (imunologické funkce).

Funkce lymfatického systému

 • odvod tkáňového moku
 • odvod tuků ve formě kapének do horní duté žíly
 • obranný mechanismus – mízní uzliny
 • odvádí z těla produkty metabolismu (škodlivé, nepotřebné látky)
 • vede do krve živiny
 • míza se podílí na stálosti vnitřního prostředí (tzv. homeostáze)

 

K dárkové poukázce při platbě předem nebo při osobním převzetí neúčtujeme poštovné.

Dárková poukázka je platná půl roku. Pokud by vybraná masáž nevyhovovala, je možné zvolit masáž jinou ve stejné délce. Nutno domluvit při objednání.

Další informace

Délka Masáže:

60 minut, 90 minut, 120 minut

Hodnocení

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lymfatická masáž”